پنج شنبه, 01 خرداد 1399 ساعت 12:23

کمپین حمایت از وب سایت باگنامه

خلاصه مطلب: شرکت در کمپین حمایت از وب سایت باگنامه و یک دانشجوی مهندسی کامپیوتر برای ادامه ی تحصیل و فعالیت باگنامه با اشتراک گذاری این مطلب در فضای مجازی و دنیای واقعی.

سلام دوستان. من مرتضی کریمی هستم، دانشجوی مهندسی کامپیوتر و همینطور مدیر و بنیانگذار وب سایت باگنامه. یادمه ترم اول که رفته بودم دانشگاه، 900 کیلومتر از خونه و خونوادم دور شدم. اون زمان یه دانشجوی مهندسی کامپیوتر ولی بدون کامپیوتر بودم. درست مثل یه مکانیک بدون آچار و پیچ گوشتی. من یه دانشجو از قشر فقیر و ضعیف جامه بودم و هنوزم هستم، بخاطر همین اون روزایی که ترم اول بودم به خودم میگفتم که بدون کامپیوتر و لپ تاپ هم میشه سرکرد تا اینکه ترم دوم یه آدم خیر و نیکوکار پیدا شد و لپ تاپی برای من تهیه کرد تا بتونم ادامه ی تحصیل بدم و مثل بقیه ی هم کلاسیام شانسی داشته باشم تا بتونم آینده ی خودمو بسازم. من تا آخر عمرم به اون شخص مدیونم! در حال حاضر از اون روزا 2 سالی میگذره و من دیگه یه دانشجوی ترم اولی نیستم، بلکه در حال تموم کردن ترم چهارمم. تابستون سال 1398 بود که تصمیم گرفتم تا به جای اینکه فقط درس بخونم و بعد از تموم شدن دوران تحصیل دنبال کار و استخدام شدن در جایی بگردم، روی پاهای خودم وایسم و آینده ی خودمو بسازم. بخاطر همین تنهایی شروع به کار تمام وقت کردم و وب سایت باگنامه رو ساختم. بعد از اونم تا الان به تنهایی ادامه دادم و در زمینه ی تولید محتوا و آموزش رایگان برای همه و عموم مردم شروع به فعالیت کردم. توی این مدت من از قید تفریح و خیلی از چیزای دیگم زدم و با کار تمام وقت و فعالیت قوی باعث شدم تا وب سایت باگنامه در کمتر از 1 سال پیشرفت قابل توجهی کنه! بعد از همه ی اینا، متاسفانه مدتی قبل یه اتفاق خیلی بد و ناگوار برای من پیش اومد و لپ تاپ من که ابزار کارم و همچنین دوست و همدم شب های تنهایی من بود، نیست و نابود شد. درست تو مسیر پیشرفت بودم که بازم اومدم سر خونه ی اولم و شدم همون دانشجوی مهندسی کامپیوتر ولی بدون کامپیوتر. درست مثل یه مکانیک بدون آچار و پیچ گوشتی. متاسفانه خونواده ی من هنوز درگیر بدهی و دادگاه و پاسگاه هستن و به همین خاطر قادر به تهیه ی لپ تاپ جدید برای من نیستن. اونم توی این وضعیت بازار و قیمت های نجومی که لپ تاپ ها و اجناس مختلف به خودشون گرفتن. با کمال تأسف باید بگم که این اتفاق ناگوار الان زندگی من، تحصیلات من، آینده ی من و همچنین ادامه ی فعالیت وب سایت باگنامه رو داره تهدید میکنه!

متاسفانه این روزا بخاطر بحرانی که ویروس کرونا در سطح کشور و جهان به وجود آورده، خیلی از کسب و کارها دچار مشکل شدن و کار پیدا کردن و کارکردن سخت تر از همیشه شده. همچنین با وجود قیمت های نجومی که اجناس بازار به خودشون گرفتن، بنده حتی اگه با وجود کرونا هم مشغول به کار بشم؛ حالا حالا ها باید کار کنم تا بتونم یه لپ تاپ مناسب و دانشجویی برای اینکه نیاز منو رفع کنه بخرم. توی این مدت زمان طولانی مطمئنا ضربه ی بزرگی به تحصیلات من وارد میشه و بدتر از اون ضربه ی بزرگتریه که وب سایت باگنامه و همه ی تلاش های من تا الان میخوره. چون توی دنیایی که میلیون ها وب سایت وجود داره و خیلی از افراد و تیم های مختلف دارن به صورت جدی فعالیت میکنن تا وب سایت خودشون دیده بشه، اونوقت فعالیت نکردن من خودش ضربه ی اساسی و نهایی رو به وب سایت باگنامه و تمام زحماتی که من تا الان برای رشد این وب سایت کشیدم وارد میکنه. در حال حاضر توی این نقطه از زندگیم که همه ی آینده ی من به یه لپ تاپ گره خورده، به کمک و حمایت مالی شما عزیزان نیاز دارم. من از کسی انتظار خاصی ندارم و هرشخص هرچقدر که در توانش هست می تونه از من توی این مسیر حمایت مالی بکنه. ولی حتی اگه نمی تونین ازم حمایت مالی کنین، ازتون خواهش می کنم که حتما حتما با اشتراک گذاری این فیلم و این موضوع در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مختلف با آیدی یا همون نام کاربری bugnameh به روند گسترش این کمپین حمایت مالی کمک کنین. اینطوری افراد خیّر و نیکوکار و همچنین کسانی که توانایی حمایت مالی رو دارن خود به خود پیدا میشن. هیچوقت قدرت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی رو دست کم نگیرین. همچنین قدرت ها و توانایی های خودتون در دنیای واقعی روهم دست کم نگیرین. مطمئنا بین دوست و آشنا، خانواده، فامیل و اعضای مسجد و محله هنوزم افراد خیّر و نیکوکار و کسانی که بدون هیچ چشم داشتی توانایی کمک و حمایت مالی از دیگران رو داشته باشن پیدا میشن. فقط کافیه دست به دست هم بدیم و این کمپین حمایت مالی رو در فضای مجازی و دنیای واقعی گسترش بدیم.

مطمئنا کمک کردن به دیگران فقط توی غذای نذری یا آزاد کردن زندانیان و رسیدگی به مناطق محروم خلاصه نمیشه. بعضی وقتا کمک کردن به یه دانشجو از قشر فقیر و ضعیف جامعه تا بتونه فرصتی داشته باشه تا آینده ی خودشو بسازه، کمک خیلی بزرگی محسوب میشه. هرچند مشکل من در برابر مشکلات خیلی بزرگی که تو گوشه و کنار این مرز و بوم وجود داره اصلا مشکل حساب نمیشه؛ ولی توی دنیای من مشکل خیلی بزرگی محسوب میشه! از همتون ممنونم که تا اینجا به حرف دل یه دانشجوی ضعیف و معمولی گوش دادین. در آخر میخوام راه های حمایت مالی از من و وب سایت باگنامه رو بهتون آموزش بدم. ولی یادتون باشه که حتی اگه این کمپین حمایت مالی شکست بخوره، من بازم ناامید نمیشم و همه ی تلاشمو میکنم تا بالاخره یه راهی برای ادامه ی تحصیل و مهم تر از اون ادامه ی فعالیت وب سایت باگنامه پیدا کنم. حتی اگه اون راه خیلی سخت باشه و بخاطرش مجبور باشم هرروز تو یه کافی نت اطراق کنم. چون تا الان توی زندگیم نسبت به خودم سختی های زیادی رو تحمل کردم تا به اینجا رسیدم و سختی این مشکل رو هم تحمل میکنم تا بلکه منم بتونم راز زیر بال های یه پرنده رو کشف کنم و رمز پرواز رو یاد بگیرم wink

آخرین ویرایش در دوشنبه, 17 آذر 1399 ساعت 21:35

رسانه

کمپین حمایت از وب سایت باگنامه و یک دانشجوی مهندسی کامپیوتر | تماشا از آپارات
کمپین حمایت از وب سایت باگنامه و یک دانشجوی مهندسی کامپیوتر | تماشا از یوتیوب

نظر دادن

پر کردن بخش های ستاره دار (*) ضروری است! لطفا هنگام ارسال نظرات خود، عفت کلام را نیز رعایت فرمایید 😀