چاپ کردن این صفحه
شنبه, 12 تیر 1400 ساعت 06:57

آشنایی اولیه با محیط، رابط کاربری و امکانات سیستم عامل مک اواس (macOS)

خلاصه مطلب: آشنایی اولیه با محیط و رابط کاربری سیستم عامل مک اواس (Mac OS) و بررسی امکانات و کاربردهای مکینتاش در زمینه‌های ویرایش عکس، تدوین فیلم، برنامه نویسی و بازی کردن.

مک اواس (Mac OS) در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌عامل‌های دنیا در لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترهای شخصی هست که شرکت اپل از اون در کامپیوترهای مکینتاش استفاده می‌کنه. مک اواس هم مثل بقیه‌ی سیستم‌عامل‌های جهان، ویژگی‌ها و امکانات و رابط‌کاربری خاص خودش رو داره. ویندوز هم یکی دیگه از سیستم‌عامل‌هایی هست که توی لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترهای شخصی در سرتاسر دنیا استفاده میشه و مصرف کنندگان زیادی هم داره. این وسط افرادی هستن که قصد مهاجرت از ویندوز به مک رو دارن. همینطور بعضیام هستن که قصد مهاجرت ندارن ولی دوست دارن که با سیستم‌عامل مک آشنا بشن. خود منم یه عمر از سیستم‌عامل ویندوز استفاده کردم ولی الان به مک مهاجرت کردم. البته بعد از مهاجرت از ویندوز به مک، یه ویدیو درست کردم و توی اون راجب تفاوت‌های ویندوز با مک و همچنین تجربیاتی که بعد از مهاجرت به دست آوردم، توضیح دادم. اگه شما هم تصمیم دارین از ویندوز به مک مهاجرت کنین یا میخواین با سیستم‌عامل مک آشنا بشین و کلی سوال‌های مختلف راجب مک توی ذهن‌تون هست، حتما به مطلب زیر یه نگاهی بندازین:

مک بهتر است یا ویندوز؟‌ مقایسه سیستم عامل ویندوز (Windows) با مک اواس (Mac OS)

ولی توی این ویدیو جدیدی که ساختم، می‌خوام بهتون محیط و رابط کاربری مک رو نشون بدم. همچنین راجب کاربردهای مختلف مک اواس از بازی کردن و انجام کارهای روزمره گرفته تا کارهای نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای مثل ویرایش عکس، تدوین فیلم، تولید محتوا، برنامه نویسی، آهنگسازی و... صحبت کنم. پس اگه شما هم یه کاربر حرفه‌ای، نیمه‌ حرفه‌ای و حتی معمولی هستین که می‌خواد با محیط کاربری و کاربردهای سیستم‌عامل مک آشنا بشه یا قصد مهاجرت از ویندوز به مک رو دارین، حتما حتما این ویدیوی جدید رو هم تماشا کنین wink

 

 آشنایی اولیه با محیط، رابط کاربری و امکانات سیستم عامل مک اواس (macOS) | تماشا از یوتیوب 

آخرین ویرایش در جمعه, 05 شهریور 1400 ساعت 17:34

رسانه

آشنایی اولیه با محیط، رابط کاربری و امکانات سیستم عامل مک اواس (Mac OS) | تماشا از آپارات