چاپ کردن این صفحه
پنج شنبه, 03 تیر 1400 ساعت 13:01

مک بهتر است یا ویندوز؟‌ مقایسه سیستم عامل ویندوز (Windows) با مک (macOS)

خلاصه مطلب: مقایسه سیستم‌عامل مایکروسافت ویندوز (Windows) با مک اواس (macOS) و فهمیدن تفاوت‌های این دو سیستم‌عامل از نظر یک کاربر تمام عمر ویندوز که به مک مهاجرت کرده است.

ویندوز (Windows) و مک (macOS) در حال حاضر پرکاربردترین سیستم‌عامل‌های دنیا در لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترهای شخصی هستن و طرفدارای خاص خودشون رو دارن. هرکدوم از این سیستم‌عامل‌ها، ویژگی‌های خاص و جالب خودشون رو دارند که باعث میشن نسبت به همدیگه متفاوت و منحصر به فرد باشند. ولی خب این وسط خیلی از آدما و ترول‌ها وجود دارن که نسبت به سیستم‌عاملی که طرفدارش هستن، غرور و تعصب بیجا دارن. بعضیاشون اینقدر یه‌دنده و لجبازم هستن که هرچقدر تلاش کنین بهشون بفهمونین که حرفاشون اشتباهه، بازم فایده نداره!!! frown عمق فاجعه اینجاست که این ترول‌ها و آدم‌های متعصب که تعدادشون هم کم نیست، طرز فکر و حرف و حدیث‌های خودشون رو به بقیه افراد هم منتقل می‌کنن و در نتیجه این وسط یه سری از آدما که تصمیم دارند بین ویندوز و مک یکی رو انتخاب کنن یا از ویندوز به مک مهاجرت کنند و برعکس، دچار شک و تردید بشن!!!
خود منم که یه عمر کاربر ویندوز بودم و از ویندوز اکس‌پی (XP) بگیر تا ویندوز ۱۰ رو تجربه کرده بودم، بالاخره دل به دریا زدم و از سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ به مک مهاجرت کردم. ولی قبل از اینکه مهاجرت کنم، کلی سوال راجب مک توی ذهنم بود و همش استرس داشتم که نکنه شاید از خرید مک پشیمون بشم و نتونم کارهامو باهاش انجام بدم. ولی خب یه مدت که از مهاجرت گذشت و کار کردن با مک رو یاد گرفتم، فهمیدم قضیه اونطوری که طرفدارای ویندوز میگن هم نیست و من تونستم همه‌ي کارایی که با ویندوز انجام می‌دادم رو توی مک هم انجام بدم. حتی بعد از مهاجرت هم سیستم‌عامل مک به خوبی پاسخگوی نیازهای من بود و باعث شد که من برای انجام کارای خودم، نیاز به برگشتن به سیستم‌عامل ویندوز رو نداشته باشم smile اگه شما هم تصمیم دارین از ویندوز به مک مهاجرت کنین یا میخواین با سیستم‌عامل مک آشنا بشین و کلی سوال‌های مختلف راجب مک توی ذهن‌تون هست، حتما حتما این ویدیو رو ببین که توش راجب مهاجرت از ویندوز به مک و تجربیاتی که به دست آوردم، صحبت کردم wink

 

 مک بهتر است یا ویندوز؟‌ مقایسه سیستم عامل ویندوز (Windows) با مک (macOS) | تماشا از یوتیوب 

آخرین ویرایش در جمعه, 05 شهریور 1400 ساعت 17:36

رسانه

مک بهتر است یا ویندوز؟‌ مقایسه سیستم عامل ویندوز (Windows) با مک اواس (Mac OS) | تماشا از آپارات