شنبه, 21 فروردين 1400 ساعت 18:22

پادکست ۸ - تفاوت نسخه‌های مختلف ویندوز (Windows) در چیست؟

خلاصه مطلب: سیستم عامل ویندوز (Windows) دارای نسخه‌های مختلفی مانند نسخه هوم (Home)، پرو (Pro) و اینترپرایز (Enterprise) است که در این پادکست تفاوت‌های آن‌ها بررسی می‌کنم.

اگه تاحالا ویندوز عوض کرده باشین، حتما دیدین که می‌تونین نسخه‌های مختلف اون ویندوز مثل نسخه‌ی هوم (Home)، پرو (Pro) یا اینترپرایز (Enterprise) رو نصب کنین. این وسط برای خیلیا این سوال پیش میاد که کدوم یکی از این نسخه‌ها بهتره و خیلی از سوالات دیگه که میخوام توی این پادکست بهشون جواب بدم. البته به نظرم اغلب این سوالاتی که پیش میاد به خاطر اینه که آدما با تفاوت‌های این نسخه‌ها آشنا نیستن. بعدشم برای اینکه با این تفاوت‌ها آشنا بشن، توی اینترنت سرچ می‌کنن و به محض اینکه از یه سایتی می‌خونن نسخه‌ی اینترپرایز کامل‌تره، فکر می‌کنن اون بهترین نسخه‌ی ویندوزه و باید نصبش کنن. اما متاسفانه این بزرگترین اشتباهی هست که این افراد انجام میدن! چون فکر می‌کنن که وقتی نسخه‌ی اینترپرایز کامل‌تره و امکانات بیشتری داره،‌ یعنی بهترین نسخه‌ي ویندوز همینه و بقیه‌ی نسخه‌ها مناسب نیستن! به همین خاطرم نسخه‌ي اینترپرایز رو نصب می‌کنن که مبادا بعدا به مشکلی بربخورن! درحالی که حقیقت اصلا اینطور نیست و اول از همه باید بفهمیم این تفاوت‌هایی که بین نسخه‌های مختلف ویندوز وجود داره برای چیه؟ اصلا هرکدوم به چه دردی میخورن؟‌ اصلا من بهشون نیاز دارم؟ برای نوع استفاده‌ی من کاربردی هستن؟
یا اینکه من فقط به این دلیل که خوندم یا شنیدم که نسخه‌ي اینترپرایز کامل‌ترین نسخه‌ی ویندوزه، دارم یه مشت امکانات اضافی میگیرم که به دردم نمی‌خورن و هیچوقت ازشون استفاده نمی‌کنم؟! متاسفانه از این طرز فکرای اشتباه توی این مبحث بین افراد زیادی وجود داره که بعد از مدت‌ها استفاده از ویندوز، هنوز اصلاح هم نشده. اما من به عنوان شخصی که با نسخه‌های مختلف ویندوز کارهای زیاد و مختلفی کرده، توی این پادکست میخوام راجب این موضوع صحبت کنم تا شما شنونده‌ي عزیز با اطلاعات صحیح و درست آشنا بشین. البته اگه بازم می‌خواین به پادکست‌های بیشتر و مطالب و فیلم‌های آموزشی مختلف دسترسی داشته باشین، حتما حتما وب‌سایت باگنامه رو دنبال کنین که وبسایت شخصی منه. درواقع سایت باگنامه دیگه منبع اصلی محتوایی هست که من تولید و منتشر می‌کنم.

آخرین ویرایش در شنبه, 21 فروردين 1400 ساعت 19:11

رسانه

پادکست ۸ - تفاوت نسخه‌های مختلف ویندوز (Windows) در چیست؟ | شنیدن از یوتیوب
پادکست ۸ - تفاوت نسخه‌های مختلف ویندوز (Windows) در چیست؟ | شنیدن از آپارات

1 نظر

نظر دادن

پر کردن بخش های ستاره دار (*) ضروری است! لطفا هنگام ارسال نظرات خود، عفت کلام را نیز رعایت فرمایید 😀